Hakkımızda

Hakkımızda

Doğanın insana en büyük armağanı olan çiçekler! Her baktığımız çiçekte hayranlık uyandıran o eşsiz güzellikleri ve büyüleyici renkleri, kokuları…Her biri, renkleri ve kokuları ile insanlarla tarifi imkansız bir etkileşim içerisindeler. Ve bu etkileşim sadece siz ve o çiçek arasında. Aynı türden olan çiçekler, renkleri ve kokuları ile her ne kadar birbirlerine benzeseler de her biri eşsizdirler. Tıpkı biz insanlar gibi. O yüzden her bir çiçek, her bir insan kadar özeldir. Doğanın sadece ve sadece insana armağanı olan çiçeklere vereceğimiz kıymeti fazlasıyla hakederler. Neden mi?

Hepimizin bildiği ama bir çiçeğe bakarken çoğunlukla hatırımıza gelmeyen bir yolculuk hikayesinden bahsedersek nedenini daha iyi anlatabiliriz. Hadi hep birlikte elimize aldığımız o bir çiçeğin hikayesinin başına dönelim!

Çiftçi tarlasına tohumlarını eker. Ektiği her bir çiçek tohumu, tarifi imkansız bir istekle ve arzuyla kendisine ulaşacak yağmur damlasını beklemeye başlar. An gelir ve gökyüzünden inen, doğanın eşsiz armağanlarından biri olan yağmur damlaları toprağa düşer. Toprağa karışan yağmur damlası süzülerek kendisini hasretle bekleyen çiçeğin tohumu ile buluşur. Bir doğum gerçekleşmeye başlar ardından. Her doğum gibi sancılı. O sancıyı an be an yaşayarak tohumundan filizlenmeye başlar çiçek. Doğanın yine eşsiz armağanı olan güneş ışınları ve yine yeniden yağan yağmurlarla filizlenmeye ve halini almaya devam eder. Güneş görür yanar, su görür serinler, rüzgar görür bir o yana bir bu yana savrulur. Sancılı serüveni devam etmektedir. Hala vakti gelip de o eşsiz güzelliğine
kavuştuğunda çiftçi gelir ve keskin bir bıçakla onu kökünden ayırır. Yüzlercesi ile birlikte varacağı son noktaya kadar olan yolculuğuna devam eder; Belki bir kamyon kasasının içinde ve başına ne geleceğini bilemeden! Şayet biz şehirde yaşayan insanlara ulaştırılacaksa mezata girmesi gerekecektir. Mezat yerinde kendisine bakanların iki dudağı arasındadır o ana kadar süren çileli serüveninin her an son bulması. Kendisine tıpatıp benzeyen diğerleri arasında beğenilip seçilenlerden olabilirse ne ala!

O eşsiz güzel çiçek bütün bu sancılı, sıkıntılı, çileli yolculuğa nasıl bir teselli ile katlanıyordur dersiniz?

Bir insan onu eline aldığında ve kokladığında yüzünde tıpkı kendisine benzer gülücükler açsın diye. Sırf “O an”‘ı görebilmek için. Belki bir saniye ya da birkaç… O insana armağan olsun diye yaratıldığını bilen çiçek, sırf o anı görebilmek için çeker tüm bu eziyetli yolculuğu. Üstelik bir daha kendisine sıra gelmeyeceğini ve o anı bir daha asla yaşayamayacağını bile bile! Bir insanı bir an dahi olsa mutlu edebildiğini görebilmek bir çiçeğin gönlünde yatan tek arzudur. Hele bir de onu satın alan insanın kendisini hediye ettiği diğer bir insan tarafından yine aynı ödülle ödüllendirilmek… Kimbilir onun için ne büyük bir mükafattır! İki insan arasında sevgi bağının bir düğümü olduğuna şahit olabilmek…

İşte biz her bir çiçekte bu yolculuk hikayesine başından sonuna şahit oluyoruz. “başından sonuna” diyoruz çünkü çiçeğinizi sizlere ulaştırdığımızda yüzünüzde açan ve çiçekler kadar sıcak o mutluluk ifadesine çiçekle birlikte şahit oluyoruz. “O an”‘a şahit oluyoruz!

Biz onlara “çiçeklerimiz” diyoruz. Asla “ürünlerimiz” diyemedik. Çiçeklerimiz ile birlikte yaşıyoruz! Onlara yol arkadaşı olabilmek için…

Bu sayfa tüm internet sitelerinde olan “Hakkımızda” sayfası. Hakkımızda bilgi veya fikir sahibi olabilmeniz için klişe cümleleri seçmedik, seçemedik! Umarız sizi çok sıkmamak adına kısa tuttuğumuz bu ifadeler bizi tanımanıza vesile olmuştur.

Yine de biraz klişelere kaçar bir dille Merhaba Çiçekçilik’den bahsetmek gerekir se; bu satırlara kadar ifade ettiğimiz tüm hissiyatı kısa özetle; Merhaba Çiçeçilik 1980 Yılından beri değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.      

Merhaba Çiçeçilik Her zaman en uygun fiyat ve en kaliteli ürün politikasıyla siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Merhaba Çiçeçilik Olarak her zaman sizlere en iyi hizmeti vermek için caba sarfettik ve sarfedeceğiz.

Merhaba Çiçeçilik Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için tecrübeli personellerimizle, titizliği, güvencesi ve kalitesi ile hızlı servisiyle hizmetinizdedir.

Merhaba Çiçeçilik Türkiye Çiçekçiler Birliği üyesidir. Uluslararası arası ve şehirlerarası siparişlerinizi en güvenceli şekilde “600 Bayi Ağımızla Sorunsuz Olarak” Merhaba Çiçekçilik Adına rengarenk tazeliği ve kalitesi ile siz müşterilerimizin verdiği adrese titizlikle ulaştırıyoruz.

Merhaba Çiçeçilik Olarak siz değerli müşterilerimizle daha iyi iletişime geçebilmek için web sitemizi 18.09.2006 oluşturduk. Web sitemiz üzerinde bizimle temansa geçebilir, firmamız ile ilgili yorum ve eleştirilerinizi bize iletebilirsiniz. 

Saygılarımızla
Merhaba Çiçekçilik